W społeczeństwie, w którym chcemy wszystko szybko i od razu, nic dziwnego, że napoje energetyczne stały się tak popularne. Istnieje wiele różnych napojów energetycznych z różnymi składnikami. Niektóre z lepszych składników niż inne, a niektóre nawet dość niebezpieczne dla zdrowia. Wiele z tych napojów ma wysoką zawartość kofeiny i innych substancji pobudzających, które pomagają zwiększyć energię i czujność.

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie poziomu energii w organizmie, które nie wymagają spożywania napojów zawierających nadmierną ilość kofeiny lub stymulantów. Może nie są one natychmiastowym rozwiązaniem, ale pomagają nam podnieść energię naszego ciała w bardziej zdrowy sposób. Wspaniałym sposobem na podniesienie poziomu energii nawet wtedy, gdy czujemy się bardzo zmęczeni jest wprowadzenie małych segmentów ruchu w ciągu dnia. Spacerowanie przez kilka minut pomaga zwiększyć poziom energii, zrelaksować umysł, wyeliminować stres, lepiej spać, a może nawet dokonywać lepszych wyborów żywieniowych.

Trudno jest myśleć o ruchu, kiedy jest się przemęczonym, ale wprowadzenie małych okresów ruchu w ciągu dnia pomaga nam podnieść poziom energii. Nawet 5 minut spaceru raz na jakiś czas może zrobić wielką różnicę w Twoim dniu. Jeśli nadal trudno Ci znaleźć tę ilość czasu, ponieważ czujesz się bardzo zmęczony lub dzień Ci na to nie pozwala, możesz wykonać kilka ćwiczeń rozciągających i/lub głębokich oddechów. Ciągły ruch, rozciąganie i skupienie się na oddechu to ważne elementy zrównoważonego życia, więc dodanie któregokolwiek z tych elementów do swojego życia jest pomocne.

Utrzymanie zdrowej jamy ustnej i zębów

Jeśli dodasz do swojego dnia elementy głębokiego oddychania, możesz poświęcić kilka minut na coś tak prostego jak skupienie się na swoim oddechu. Twój umysł prawdopodobnie zacznie myśleć o innych rzeczach, a Twoim zadaniem jest ponowne skupienie się na oddychaniu. Alternatywnie innym ćwiczeniem, które możesz wykonać jest rozpoczęcie od wydechu i wydychania jak największej ilości powietrza (bez uczucia zawrotów głowy), a po wydychaniu jak największej ilości powietrza z płuc, wdychasz je ponownie. Istnieje wiele, wiele opcji ćwiczeń oddechowych, ale te powyżej są proste i mogą być wykonywane przez 3-5 minut.

Jeśli dodajesz do swojego dnia rozciąganie, staraj się to robić przez 20-30 sekund i skup się na tych pozycjach, które pomagają twojej postawie. Wiele osób preferuje rozciąganie mięśni piersiowych, karku, tylnej części ud (lub ścięgien) i ewentualnie dolnej części pleców.