Współczesne rozwiązania technologiczne są niesamowite. Okazuje się bowiem, że w dzisiejszych czasach można łączyć nowoczesną rozrywkę ze zdrowym trybem życia. Jeśli ktoś jest na bakier ze sportem, ale lubi za to spędzać czas grając na komputerze lub telefonie, może połączyć te dwie rzeczy. Pamiętajmy, że więcej ruchu to więcej zdrowia a teraz fani gier wideo mogą łączyć te dwie rzeczy. Oto top 5 gier dla miłośników sportu

Monster Slayer – spacer w poszukiwaniu przygód

Jeśli uwielbiasz spacerować bądź biegać możesz urozmaicić sobie poranny spacer lub wieczorny jogging. Wiedźmin Pogromca Potworów (The Witcher „Monster Slayer”) to gra, przy której naprawdę można się zmęczyć. Jest to gra łudząco podobna do „Pokemon” Go!”, ale osadzona w świecie Wiedźmina. Jeśli często wychodzisz na dwór, by zażyć spaceru na świeżym powietrzu, możesz przeżyć ciekawą przygodę, zabijając krwiożercze potwory, czy też wykonując ciekawe questy takie jak „wielkie grzybobranie”. Trzeba to oddać CD Projektowi, że dzięki niemu wiele osób ruszy się w końcu z domu i pospaceruje po miejskim parku, by usłyszeć gdzieś w oddali „Ratuj mnie wiedźminie”. Wtedy na pewno pobiegnie z pomocą potrzebującej wirtualnej postaci. Nic w tym dziwnego, gra jest bardzo wciągająca. Zmusi więc każdego, nawet największego lenia do wstania z kanapy. Jest ona tak prosta w obsłudze, jak aplikacje kasynowe na urządzenia mobilne.

Just dance – tańcz i spalaj kalorie

To gra dla prawdziwych imprezowiczów. Stworzona na PlayStation4 zafunduje zabawę całej rodzinie. Co najlepsze nie trzeba posiadać do niej specjalnego kontrolera, gdyż może posłużyć za niego Twój smartphone. Gra polega na naśladowaniu choreografii wyświetlanych na telewizorze i zbieraniu punktów. Jest to forma ćwiczenia kardio dla tych, których nie interesuje nudny i powtarzalny trening. To co odróżnia „Just dance” od innych gier, to to, że może mieć on bardzo dobry wpływ na kondycje grającego. Jest to połączenie dobrej muzyki współczesnych wykonawców z indywidualnymi układami tanecznymi. Dla lubiących rywalizację lub planujących wprowadzić do rutyny dnia trochę ruchu – jest opcja gry w duecie. Jeżeli połączymy systematyczną grę w „Just dance” ze zdrową, zbilansowaną dietą, możemy osiągnąć bardzo dobre rezultaty w odchudzaniu. Badania bowiem pokazują, że podczas 30-minutowej sesji tańca można spalić nawet 200 kalorii. Ta gra przynosi także szereg innych korzyści takich jak lepsze samopoczucie, dobra zabawa oraz spędzanie czasu z bliskimi. To jak? Zatańczymy?  

Ingress – gra dla inteligentnych i wysportowanych

Amatorzy ambitniejszych gier, które łączą w sobie elementy logicznej układanki oraz współzawodnictwo powinni bez zastanowienia sięgnąć po tę grę. Tę grę należy jednak połączyć  z rowerem i przygotować się na dalekie trasy. Jest to forma rozrywki o bardzo bogatej fabule. Uczestnik gry rozpoczynając ją, musi opowiedzieć się po jednej z dwóch stron: Oświeconymi lub Rebeliantami. Gdy dokona wyboru, ma za zadanie przejmować obszar wroga oraz zgłaszać portale, którymi są realne miejsca takie jak pomniki, kościoły lub inne strategiczne punkty. W tę grę ciężko grać, gdy nie przemieszcza się wielu kilometrów. Ingress jest bowiem grą typowo terenową, która wymusza na graczu ciągły ruch i rywalizację z innymi ludźmi. Aplikacja używa technologii geotagowania, więc by ukończyć misję, musisz realnie dotrzeć do właściwego miejsca, które koncentruje w sobie energię. W ten sposób pomożesz swojej drużynie zyskać przewagę nad przeciwnikami… no i podreperujesz swoją kondycję. Pobierz aplikację i ruszaj w drogę. Niech moc będzie z Tobą!

Dream Match Tennis VR – gra dla bardzo wymagających

Czy jesteś gotowy na porządny mecz tenisowy? Jeżeli tak to skorzystaj z najnowocześniejszej technologii „wirtualnej rzeczywistości”, która zabierze Cię na kort, gdzie będziesz mógł spróbować swoich sił z największymi mistrzami aż w 41 turniejach. Startując do każdego turnieju, przygotuj się na mocny wycisk, będziesz bowiem imitował prawdziwe ruchy rakietą za pomocą kontrolera. Wraz z przejściem kolejnych poziomów będziesz stawał przed coraz trudniejszymi rywalami, by na samym końcu zostać mistrzem gry. „Dream match” ma bardzo dobrze opracowaną fizykę gry przez idealnie odwzorowuje realia prawdziwego, tenisowego meczu. W opiniach użytkowników jest to jedna z najlepszych gier sportowych, w jakie grali.

VR Fitness – ruch i wirtualna rzeczywistość

Gier typu VR Fitness jest kilka, ale wszystkie mają jedną cechę: dają niezapomniane wrażenia. Dzięki technologii VR przenosi się sport na całkowity inny poziom doznań. Gry VR Fitness różnią się od np. Just Dance tym, że można pracować na konkretnych partiach ciała. Intensywny trening łączony z rozrywką daje lepszą motywację do ćwiczeń, zapewniając jednocześnie takie same efekty jak przy tradycyjnym sporcie. Gra polecana jest dla zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy Pragą zgubić nieco wagi lub wyrzeźbić poszczególne części ciała takie jak brzuch czy pośladki. Trudno nie wciągnąć się w grę, szczególnie gdy zaczniemy odczuwać po jakimś czasie różnice w wyglądzie i samopoczuciu.