Sylwestrowa noc spędzona na balu, na uroczystym koncercie lub choćby na domówce z pewnością wymaga wyjątkowej oprawy, także tej modowej. Niezależnie od tego, czy planujesz założyć spektakularną, przykuwającą spojrzenia kreację czy minimalistyczny strój, odpowiednio dobrana biżuteria na sylwestra zwieńczy dzieło. Łańcuszek, kolczyki czy pierścionek mogą sprawić, że stonowany zestaw zyska dodatkową energię, a nadal pozostanie elegancki i minimalistyczny. Jeżeli chcesz podkreślić blask stroju, dopasowując odpowiednią biżuterię, zrobisz to w odpowiedni sposób.

1. Jaka biżuteria sprawdzi się na wielkie wyjście?

2. Biżuteria z dodatkiem kamieni szlachetnych

3. Złota czy srebrna biżuteria?

Najważniejsze, by biżuteria na sylwestra była dopasowana do stroju i do charakteru danej osoby. Masz nie tylko prezentować się znakomicie, ale również czuć się doskonale.

Jaka biżuteria sprawdzi się na wielkie wyjście?

Styliści radzą, by sylwestrowy look odpowiednio wyważyć. Zasada: less is more działa także i w tym przypadku, dlatego w sylwestra sprawdzi się strategia dobierania charakterystycznych detali, ale w odpowiednich proporcjach. Na wielkie wyjścia, także sylwestrową noc, wybieraj więc dłuższe kolczyki, szerokie bransoletki oraz bardziej ozdobne od klasycznych pierścionki.

Doskonałym wyborem są proste linie uzupełnione charakterystycznym dekoracyjnym detalem. Celem jest utrzymanie czystej, lekkiej linii, którą dyskretnie przełamuje ozdoba – ciekawy przykład stanowią kolczyki, pierścionki i naszyjniki, w których wykorzystano czerwony lub niebieski kryształ: onyks, szafir, rubin.

Biżuteria z dodatkiem kamieni szlachetnych

Dużą popularnością w kontekście wieczorowej i sylwestrowej stylizacji cieszy się biżuteria z kamieniami. Dopasowując ją, warto zadbać, by była spójna z resztą stylizacji pod względem stylu i kolorystyki. Wybierając różowe złoto z czerwonym kamieniem, zadbaj, aby ta sama czerwień pojawiła się w kilku elementach biżuterii, stroju lub innych dodatkach. Jeśli z kolei decydujesz się na hematyt, pierścionek z dominującą czernią może tonować śmiały kolor sukienki.

Złota czy srebrna biżuteria?

Podstawowe pytanie nie znajdzie w tym przypadku ostatecznego rozstrzygnięcia, gdyż nie sposób jednoznacznie orzec, czy lepszy wybór stanowić będzie złoto czy srebro. Wszystko zależy bowiem od stroju. Złote kolczyki czy naszyjnik nigdy nie wyjdą z mody, a przy tym doskonale wpiszą się w sylwestrową stylizację w klimacie glamour. Świetnie korespondować będą z odcieniami różu, czerwieni, brązów oraz bielą w każdym wydaniu. Srebro z kolei doskonale podkreśli zieloną czy niebieską sukienkę.

Zasada jest jedna: nigdy nie mieszaj złota i srebra w obrębie jednej stylizacji.